DARMOWA DOSTAWA JUŻ OD 450 ZŁ

Jak długo ładować akumulatorki AAA i AA?

Ładowanie akumulatorków AA i AAA powinno odbywać się wyłącznie przy użyciu profesjonalnej ładowarki do akumulatorków, która będzie zapewniać odpowiednie natężenie i napięcie prądu. Tylko w ten sposób można stosunkowo szybko i w pełni naładować akumulatorki, które można kupić, np. w naszym sklepie internetowym tanimarkecik.pl. Dowiedz się więcej o tym, jak ładować akumulatorki AAA i AA z wykorzystaniem dedykowanych ładowarek sieciowych.

Ładowanie akumulatorków AA i AAA – ile trwa?

Czas ładowania akumulatorków AAA oraz AA zależny jest przede wszystkim od kilku parametrów:

mocy ładowarki,
poziomu rozładowania akumulatorków,
temperatury otoczenia,
klasy akumulatorków,
całkowitej pojemności ogniwa bateryjnego.

Jeżeli dopasujesz do swoich akumulatorków AA i AAA odpowiedniej klasy ładowarkę i zapewnisz im optymalne warunki pracy, np. temperaturę otoczenia w przedziale 15-25 stopni Celsjusza, będziesz w stanie uzupełnić moc każdego ogniwa nawet w ciągu kilku godzin. Pamiętaj, że im mocniej rozładowane ogniwa, tym dłuższy będzie czas ich naładowania do pełna.

Najlepszym i pewnym sposobem na naładowanie akumulatorów do pełna jest pozostawienie ich podłączonych na całą noc do ładowarki – nowoczesne urządzenia po uzupełnieniu ogniwa automatycznie się wyłączają, a to eliminuje ryzyko uszkodzenia akumulatorków w wyniku tzw. przeładowania.

Czas ładowania akumulatorków AAA/AA – to warto wiedzieć!

Jest prosty wzór, który możesz wykorzystać do obliczenia czasu potrzebnego na naładowanie do pełna akumulatorków wielokrotnego użytku. Przykładowo: kiedy zaopatrzysz się w ładowarkę sieciową dostarczającą prąd o natężeniu 200 mA, będziesz w stanie naładować w ciągu 8 godzin akumulatorek o pojemności 1600 mAh. Analogiczne obliczenia możesz wykonać do innych pojemności akumulatorków. Kiedy masz niewielkie akumulatorki AA o pojemności 900 mAh, czas ich ładowania wyniesie zaledwie około 4-5 godzin. Pamiętaj, że wpływ na całkowity czas doładowania ogniw ma temperatura otoczenia.

W jaki sposób dobrać odpowiednią ładowarkę do akumulatorków AAA i AA?

Nie ma jednego, uniwersalnego urządzenia, które będzie odpowiednie do ładowania wszystkich akumulatorków AAA i AA, jakie są dostępne na rynku. Musisz wziąć przede wszystkim pod uwagę natężenie prądu, jakie generuje ładowarka. Im będzie wyższe, tym szybciej naładujesz swoje akumulatorki. Możesz zdecydować się na standardowe ładowarki zegarowe lub nieco nowsze modele z mikroprocesorami, które zarządzają czasem ładowania.

Znacznie lepszym wyborem są nowocześniejsze modele ładowarek, które na bieżąco analizują poziom naładowania ogniw bateryjnych, a następnie przekazują tę informację do mikroprocesora, który oddaje energię z ładowarki do baterii, aby uzupełnić je w 100%. Na etapie zakupu ładowarki do akumulatorów, weź też pod uwagę typ ogniw, jakie posiadasz. Istotne jest to, aby wybrać ładowarkę polecaną do akumulatorków Ni-MH.

Czy warto ładować akumulatorki wielokrotnego użytku?

Zakup, jak i ładowanie akumulatorków z żywotnością do 1000 cykli ładowania to doskonały sposób, aby przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, a także zyskać możliwość naładowania ogniw bateryjnych w dowolnym momencie – zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Inwestując w akumulatorki oraz ładowarkę, nie musisz już pamiętać o wymianie baterii na nowe i przekazaniu zużytych baterii na elektrośmieci.

Wystarczy, że naładujesz akumulatorki, a będziesz mógł korzystać z ich pełni mocy nawet przez kilka lat. Warto dodać, że nawet wielokrotne ładowanie akumulatorków nie powoduje zbyt dużego spadku ich żywotności. W skali roku ogniwa zachowują swoją wydajność na poziomie do 85%.

Dodaj komentarz