DARMOWA DOSTAWA JUŻ OD 450 ZŁ

Jaki kupić powerbank? Poradnik dla konsumentów

W dzisiejszych czasach sklepy z elektroniką użytkową są wręcz przepełnione nowoczesnymi urządzeniami mobilnymi. Te umożliwiają nie tylko korzystanie z najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych, ale także utrzymywanie odpowiedniego poziomu naładowania smartfona, nawet przez cały dzień.
Na szczególną uwagę zasługują powerbanki, które stanowią źródło dodatkowej energii, które można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Chcesz dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni powerbank dla siebie i na co zwrócić uwagę? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się wszystkiego, co potrzebne w tej kwestii.

Zakup powerbanku – na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na ostateczny wybór przenośnego magazynu energii, koniecznie uwzględnij kilka podstawowych parametrów technicznych, które determinują opłacalność jego zakupu. Oto kilka najważniejszych kwestii, o jakich warto pamiętać, jeszcze zanim zdecydujesz się na powerbank dostępny w sklepie internetowym Tanimarkecik.pl.

  • Pojemność powerbanku – to podstawowy parametr, który określa to, ile razy będziesz w stanie naładować powerbankiem swojego smartfona. Przykładowo: akumulator o pojemności 20 tys. mAh pozwoli nawet na 5-krotne naładowanie baterii smartfona o pojemności ok. 4 tys. mAh. Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć zawsze dostęp do sporego zasobu energii – wybieraj powerbanki i większej pojemności.
  • Napięcie wyjściowe – standardowe magazyny energii wykorzystują ogniwa litowo-jonowe oraz litowo-polimerowe, które zapewniają napięcie ok. 3,5 V.
  • Dostępne złącza – wbrew pozorom to bardzo ważne, aby kupić powerbank dopasowany do swojego urządzenia mobilnego. Jeśli masz w smartfonie złącze USB-C, wybierz powerbank o takiej samej wtyczce. Ograniczysz konieczność stosowania przejściówek, które mogłyby negatywnie wpływać na szybkość ładowania powerbankiem.
  • Waga – to kluczowy parametr, szczególnie ze względu na fakt, że powerbank jest urządzeniem mobilnym, które najczęściej przydaje się w podróży. Standardowa waga powerbanków oscyluje w granicy od 50 do kilkuset gram – w zależności od pojemności akumulatora oraz materiałów użytych do jego produkcji.
  • Rodzaj obudowy – możesz zdecydować się na wyjątkowo wytrzymałe powerbanki o aluminiowej obudowie, które jednak będą znacznie cięższe w porównaniu do powerbanków plastikowych lub wykonanych z tworzywa pochodzącego z recyklingu.
  • Dodatkowe funkcje – to kolejny parametr, na jaki warto zwrócić uwagę przed zakupem powerbanku. Najpopularniejsze funkcje dodatkowe to np. latarka, wbudowany kabel USB chowany w obudowie, LED-owy wskaźnik naładowania akumulatora, wskaźnik laserowy.

Wygląd powerbanku – czy ma znaczenie podczas zakupu?

Wbrew pozorom design powerbanku ma ogromne znacznie w kwestii tego, czy będzie chętnie wybierany przez konsumentów. Oczywiście nie jest to najważniejszy parametr, którym powinieneś się kierować podczas zakupu przenośnego akumulatora, aczkolwiek równie istotny, jak i inne elementy. Kupując powerbank o ponadczasowym designie, z chęcią będziesz go używać nawet w miejscu publicznym. Pamiętaj, aby wybierać możliwie jak najsmuklejsze urządzenia, które łatwo przenosić z miejsca na miejsce – w torebce, plecaku czy nawet w kieszeni w spodniach lub w kurtce.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny powerbank?

Cenisz sobie dostęp do dodatkowego źródła energii w czasie podróży? A może pracujesz na co dzień jako handlowiec i potrzebujesz w pełni naładowanego smartfona? W takich sytuacjach warto mieć ze sobą wysokiej jakości powerbank, który umożliwi nawet kilkukrotne uzupełnienie baterii telefonu lub innego urządzenia mobilnego – w zależności od pojemności baterii akumulatora oraz zapotrzebowania na prąd wybranego urządzenia.

Dodaj komentarz