Wybór idealnego powerbanku do smartfona lub tabletu to nie lada wyzwanie. Na rynku jest dostępnych wiele modeli o różnej pojemności, gabarytach oraz dodatkowych funkcjach. Jeśli masz ograniczony budżet, sprawdź, jaki powerbank do 200 złotych warto kupić. Przedstawiamy ranking najlepszych modeli magazynów energii nieprzekraczających wspomnianego budżetu.
Najlepsze powerbanki do 200 złotych – ranking
Ceny powerbanków dostępnych na rynku mogą wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Ostateczna kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup mobilnego magazynu energii, jest uzależniona od kilku parametrów: pojemność ogniw zasilających, gabaryty, waga, dostępne funkcje, liczba złącz do ładowania, producent. Aby ułatwić wybór idealnego powerbanku do 200 złotych, przedstawiamy ranking kilku topowych modeli dostępnych w tym budżecie.
- Powerbank solarny 10 000 mAh – to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wydajność, kompaktowe wymiary i funkcjonalność w jednym. Wbudowane przewody USB do ładowania to ogromna wygoda, gdyż nie trzeba nosić ze sobą dodatkowych kabli do telefonu.
- Powerbank Xiaomi 10 000 mAh – model stworzony z myślą wygodnym ładowaniu telefonu w każdej sytuacji. Indukcyjna powierzchnia umożliwia bezprzewodowe ładowanie smartfona – wystarczy położyć go na powierzchni urządzenia, a uzupełnianie baterii rozpocznie się automatycznie.
- Powerbank Xiaomi 20 000 mAh czarny – w cenie do 200 złotych prawdopodobnie nie znajdziesz lepszego urządzenia o takiej pojemności. Aż 2 porty wyjściowe i wejściowe, prąd wyjściowy aż 3,6 A i kompaktowe wymiary to główne wyróżniki tego modelu.
Zanim zdecydujesz się na konkretny model przenośnego magazynu energii, określ swoje potrzeby. Jeśli masz smartfona ze sporym ogniwem bateryjnym powyżej 5000 mAh, najlepiej wybierz nieco większy powerbank – nawet do 20 000 mAh. Zyskasz możliwość uzupełnienia baterii telefonu nawet kilkukrotnie na jednorazowo załadowanym powerbanku.
Jak wybrać najlepszy powerbank do telefonu do 200 złotych?
W trakcie zakupu powerbanku do swojego telefonu, nigdy nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie. Główny atutem przenośnych magazynów energii jest ich mobilność – im mniejsze gabaryty, tym lepiej. Istotny jest także sposób ładowania smartfona, który preferujesz. Urządzenia dostępne na rynku występują w wersji przewodowej i bezprzewodowej. Co więcej, klasyczne rozwiązania, czyli przewodowe powerbanki mogą mieć wbudowane przewody do ładowania wewnątrz obudowy, co przekłada się na spory komfort użytkowania.
Najistotniejszym parametrem, który determinuje opłacalność zakupu powerbanku do telefonu, jest jego pojemność. Im większa, tym oczywiście lepiej, choć to może przekładać się na gabaryty magazynu energii. Warto wybrać taki sprzęt, który umożliwia ładowanie nawet dwóch urządzeń jednocześnie, a uzupełnienie ogniw powerbanku nie zajmuje więcej niż kilka godzin.
Powerbank do 200 złotych – czy taka kwota jest wystarczająca?
Do 200 złotych bez problemu kupisz kompaktowy, pojemny i funkcjonalny powerbank do ładowania telefonu czy nawet tabletu. Jeśli możesz nieco zwiększyć swój budżet, możesz wybrać wyjątkowo wydajny powerbank Xiaomi 20 000 mAh 50 W. Według danych producenta ten magazyn energii jest w stanie naładować urządzenie kablem typu C 50 W do 100% w niecałą godzinę. Co więcej, dwukierunkowe szybkie ładowanie trwa maksymalnie 4,5 godziny.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o tym, jaki powerbank do 200 złotych wybierzesz – zastanów się, czy nie dołożyć kilkadziesiąt złotych na urządzenie wyższej klasy z superszybkim ładowaniem.